Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Empires 2 - handel: wymiana surowców

Wymień surowce na rynku i handluj z graczami.

Na tej stronie poradnika do Age of Empires 2 przeczytasz, jak prowadzić handel poprzez Rynek oraz wymieniać się z sojusznikami. Wiedz jednak, że handel jednym surowcem zmniejsza opłacalność jego zakupu bądź sprzedaży.


Na tej stronie:


Rynek

By prowadzić handel, wybuduj Rynek (odblokowywany w Erze Feudalnej). Możesz nabywać i sprzedawać wszelkie surowce zamieniając je na złoto. Nie zamienisz kamienia na drewno. Wymiana następuje od razu po kliknięciu przycisku.

Wiedz jednak, że rynek jest wspólny dla wszystkich graczy: jeśli przeciwnik przykładowo sprzedaje dużo drewna, nie uzyskasz dobrej ceny, gdy będziesz chciał zrobić to samo. Możesz wykorzystać tą wiedzę, by utrudnić oponentom ekonomię.


Handel z innym graczem

Możesz wysyłać surowce sojusznikom, lecz dopiero gdy posiadasz Rynek. Otwórz panel dyplomacji (skrót F8 na klawiaturze) i wybierz, który surowiec chcesz przekazać, klikając na ikonę. Domyślnie przekażesz 100 jednostek, trzymając Shift - 500, a Ctrl - wszystko co masz.

Nie możesz handlować z wrogiem. Ponadto każda transakcja obarczona jest podatkiem 30% (domyślnie). Badając Bankowość w Rynku (Era Imperiów) zniesiesz daninę.


Generowanie złota - wózki i statki

Zbuduj na rynku Wóz handlowy, który będzie poruszał się między twoim a sojuszniczym (lub wrogim) rynkiem, generując złoto. Ilość zależy od odległości od rynku sojusznika.

Możesz jednak ulepszyć tą technologię, by zarabiać więcej. Tak samo działają Żaglowce handlowe, poruszając się między portami.

Następnie: Age of Empires 2 - lasy: jak zniszczyć

Spis treści: Age of Empires 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Age of Empires 2 - surowce: jak pozyskiwać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze