Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Empires 2 - ery: jak awansować, wymagania

Warunki i koszty przejścia do wyższej ery.

Rozgrywka w Age of Empires 2 opiera się na ewolucji cywilizacji i wkraczaniu w kolejne ery. W ten sposób odblokujesz nowe technologie i budowle. By awansować, musisz poświęcić surowce i posiadać odpowiednie budynku. Grę domyślnie rozpoczynasz w Erze Mroku.


Na tej stronie:


Era Feudalna

Żeby przejść do kolejnej ery, kliknij na ikonę w dolnym lewym rogu w Centrum miasta. Koszt wejścia w Erę Feudalną to 500 żywności. Ponadto wybuduj dwa dowolne budynki z Ery Mroku, są to: skład drewna, młyn, kopalnia, port, koszary.

Po przejściu do kolejnej ery konstrukcje są wzmacniane i zmienia się ich wygląd. Jak najszybciej awansuj do Ery Feudalnej, aby odblokować ulepszenia przyspieszające pozyskiwanie surowców i podstawowe formy obrony.

W tym okresie możliwa jest prosta walka, lecz nie powinieneś się nią kłopotać. Jeśli dostępna jest woda, warto inwestować w port.


Era Zamków

By przejść do Ery Zamków, zgromadź 800 żywności i 200 złota. Dodatkowo musisz wybudować przynajmniej dwa budynki tej ery, do których należą: kuźnia, rynek, strzelnica, stajnia. Możesz budować zamki, pozwalające na rekrutację specjalnych jednostek oraz będące silną strukturą obronną.

Dostępne są wszystkie budynki (poza Cudem), w tym możliwość budowy Centrów miast i niemal wszystkie jednostki.


Era Imperiów

Jest to ostatnia era, która pozwala na pełną rywalizację między graczami. By przejść do Ery Imperiów, poświęć 1000 żywności i 800 złota. Ponadto, zbuduj dwa z wymienionych budynków: uniwersytet, klasztor, zakład artyleryjski albo tylko zamek.

Następnie: Age of Empires 2 - ogień przyjacielski: czy jest

Spis treści: Age of Empires 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Age of Empires 2 - lasy: jak zniszczyć

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze