Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remaster Age of Empires 2 dostał treści z pierwszej części serii

Powrót do Rzymu.

Odświeżona wersja legendarnej strategii Age of Empires 2 nadal otrzymuje nowości. Najnowszym przykładem jest Powrót do Rzymu, rozszerzenie inspirowane dodatkiem, jaki oryginał otrzymał w 1998 roku.

Pełny tytuł brzmi Age of Empires 2: Definitive Edition - Return of Rome, z ceną ustaloną na 68 złotych na Steamie. Aby dodatkowo skomplikować kwestie remasterów i remake’ów, otrzymujemy w pewnym sensie drugi remaster pierwszego Age of Empires, ale dostępny właśnie z poziomu „dwójki”.

„W tym dodatku możesz rzucić wyzwanie przyjaciołom z klasycznymi szesnastoma cywilizacjami Age of Empires - plus jedną zupełnie nową, ekskluzywną cywilizacją Powrotu Rzymu, Lac Viet - i ponownie przeżyć triumfy oraz trudności czasów starożytnych” - czytamy w opisie.

Siedemnaście starożytnych cywilizacji to Asyryjczycy, Babilończycy, Kartagińczycy, Joseon, Egipcjanie, Grecy Hetyci, Macedończycy, Minojczycy, Palmyranie, Persowie, Fenicjanie, Rzymianie, Shang, Sumerowie, Yamato oraz wspomniane Lac Viet z Azji Południowo-Wschodniej. Wszystkie skorzystają z usprawnień wprowadzonych w Age of Empires 2, jak bramy, formacje, wozy handlowe i tak dalej.

Do tego trzy kampanie: Sargon z Akkadu, Pyrrus z Epiru oraz Trajan. Wygląda na to, że starożytne cywilizacje są dostępne „osobno”, ponieważ tylko Rzymianie reklamowani są jako frakcja wprowadzona jednocześnie do Age of Empires 2. Skomplikowane.

Oceny na Steamie są obecnie „mieszane”. Część graczy chwali wprowadzenie treści z „jedynki” w odświeżonej formule, ale nie brakuje także głosów, że to tylko część zawartości, jaką oferuje Age of Empires: Definitive Edition, czyli „pierwszy” remaster oryginału.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze