Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Admini pirackiego serwera World of Warcraft spotkali się z twórcami gry

Blizzard chciałby uruchomić serwery z oryginalną wersją MMO?

Założyciele i administratorzy pirackiego serwera Nostalrius do gry World of Warcraft zostali zaproszeni do siedziby studia Blizzard i spotkali się z twórcami popularnego MMO.

Na monitorach wyświetlono nawet obrazy z logo grupy Nostalrius

„Po tym spotkaniu jesteśmy pewni, że zależy im na serwerach legacy [oferujących zawartość podstawowej wersji gry - dop. red.]” - napisali członkowie grupy na oficjalnej stronie Nostalrius.

Wśród przedstawicieli Blizzarda znalazł się między innymi prezes Mike Morhaime oraz główni projektanci World of Warcraft.

Admini Nostalrius podkreślili, że byli zaskoczeni niezwykle ciepłym i profesjonalnym przyjęciem. Na trwającym niemal pięć godzin spotkaniu poruszono wiele tematów. Rozmawiano chociażby o procesie uruchamiania pirackiego serwera Nostalrius - zamkniętego w kwietniu.

Projektanci nie mogli jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie nurtujące wielu fanów - czy Blizzard uruchomi kiedyś serwery pozwalające grać w podstawową, pierwszą wersję World of Warcraft.

Takie przedsięwzięcie byłoby niezwykle skomplikowane, pomimo faktu, że twórcy mają dostęp do kodu oryginalnej gry.

„By wygenerować taki serwer, należałoby wykorzystać kompleksowy system. Nie wystarczy wygenerować plikó WoW.exe i Server.exe” - zaznaczyli przedstawiciele Nostalrius.

Deweloperom zależy wyłącznie na perfekcyjnej i działającej bez najdrobniejszych błędów produkcji, dlatego nie mogliby skorzystać z metod stosowanych przez właścicieli pirackich serwerów, które zawsze pełne są technicznych niedoróbek.

Blizzard nie wypowiedział się jeszcze na temat swoich planów związanych z ewentualnymi serwerami z oryginalną wersją World of Warcraft.

Komentarze