Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

A Plague Tale: Requiem to ostatnia część serii - potwierdzają twórcy

Przynajmniej na ten moment.

Studio Asobo potwierdziło, że A Plague Tale: Requiem jest zakończeniem historii cyklu. Twórcy nie odrzucają jednak możliwości powrotu do uniwersum w przyszłości.

Kevin Choteau - reżyser gry - poinformował, że dotarliśmy już do końca historii Amicii i Hugo. Nie zdradził oczywiście żadnych szczegółów odnośnie samej fabuły gry - o co zresztą sam prosił graczy - przyznał jednak, że nadszedł czas na zamknięcie pewnego rozdziału w historii studia.

Myślę, że na razie to koniec. Ale drzwi nigdy nie są zamknięte, czekamy na odbiór graczy. Chcemy zobaczyć ich reakcje przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. To oni napędzają naszą produkcję i jeśli nie podoba im się to, co zrobiliśmy, to musimy zrobić coś innego” - mówił w rozmowie z oficjalnym blogiem PlayStation.

Wygląda na to, że twórców czeka wyjątkowo pozytywne zaskoczenie, bowiem A Plague Tale: Requiem zdążyło już zebrać bardzo wysokie noty recenzentów. Gra ceniona jest przede wszystkim za poruszającą historię, imponujące wizualia oraz rozbudowane mechaniki rozgrywki.

Read this next