Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 12.12 - 18.12.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Pieniądze rozdają!

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu GameINN, w ramach którego polscy twórcy gier otrzymają ponad 115 milionów złotych na rozwój przeróżnych inicjatyw - głównie technicznych. Więcej na ten temat.

***

#2 - Czas Tormentu

Przedstawiciele inXile i wydawnictwa Techland poinformowali, że Torment: Tides of Numenera zadebiutuje 28 lutego 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Więcej na ten temat.

***

#3 - Problemy Cryteka

W 2014 roku Crytek przeszedł przez poważne problemy finansowe. Ostatecznie udało się pozyskać wsparcie i zażegnać kłopoty, lecz - wydaje się - nie na długo. W sieci ponownie nie brakuje informacji o zaległych wypłatach. Więcej na ten temat.

***

#4 - Powrót Lordów

CI Games poinformowało, że „właściwa, pełna produkcja” Lords of the Fallen 2 rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku. Zmodyfikowano też plany dotyczące finansowania tytułu. Więcej na ten temat.

***

#5 - Polski tranfer

W listopadzie informowaliśmy, że główny projektant tytułu Gwint: Wiedźmińska gra karciana - Damien Monnier - opuścił studio CD Projekt Red. Francuz nie szukał nowego zajęcia zbyt długo i został w Polsce - zasilił Techland. Więcej na ten temat.

***

#6 - Jak mówić „Avon”?

Google podsumowało kończący się rok, ujawniając najczęściej wpisywane frazy w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej na świecie. Liderem okazało się być Pokémon Go. Więcej na ten temat.

***

#7 - Call of Doom

Przed udanym Doom, studio id Software pracowało przez długie lata nad strzelanką Doom 4, by ostatecznie zdecydować się na anulowanie produkcji. Dlaczego? Odpowiedzi oferuje film dokumentalny zza kulis. Więcej na ten temat.

***

#8 - Czasowe Denuvo

Denuvo Anti-Tamper do niedawna były najskuteczniejszymi zabezpieczeniami antypirackimi. DRM z powodzeniem wykorzystano w wielu produkcjach na PC. Na początku grudnia technologię usunięto jednak ze strzelanki Doom. Dlaczego? Więcej na ten temat.

***

#9 - Szybki Mario

Super Mario Run zadebiutowało na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS. Posiadacze sprzętu napędzanego Androidem muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Więcej na ten temat.

***

#10 - 17 lat rozwoju

Age of Empires 2 jest na rynku już od siedemnastu lat, lecz produkcja nadal jest rozwijana, obecnie przez studio Skybox. Zapowiedziano właśnie kolejne, trzecie nowe rozszerzenie - Rise of the Rajas. Więcej na ten temat.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze