Eurogamer.pl

Trailer gry akcji The Surge prezentuje system walki

Różne rodzaje ataków.

Focus Home Interactive przygotowało kolejny zwiastun The Surge, koncentrując się tym razem na systemie walki w tej grze akcji, produkowanej przez studio Deck13 - twórców Lords of the Fallen.

Rozgrywka przypomina w założeniach produkcje typu Dark Souls, choć - oczywiście - w dużo bardziej futurystycznej otoczce, z zaawansowanymi korporacjami i pancerzem wspomaganym, stanowiącym najważniejszy element wyposażenia naszej postaci.

1

Roboty, do roboty

Podstawą są ataki wykonywane z pionie i w poziomie, ale kluczowe jest celowanie w określone kończyny przeciwników, pozbawiając ich w ten sposób przewagi w walce. Upuszczone elementy możemy potem „przypiąć” do własnego kombinezonu.

Ten zapewnia nie tylko wytrzymałość, ale także opcję wykonywania szybkich ciosów, doskoków czy bloków, w ramach paska wytrzymałości. Wszystko to - jak można się domyślić - jest kluczowe podczas starć z robotami i innymi wrogami.

Twórcy zapewniają, że nie musimy walczyć sami. Podczas przygody pomaga nam przemysłowy dron, zapewniający wsparcie w postaci własnych ataków specjalnych.

The Surge debiutuje 16 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Produkcja od twórców Lords of the Fallen osadzona jest w przyszłości, kiedy to globalne ocieplenie osiągnęło poziom krytyczny. Sytuacja stała się na tyle poważna, że doprowadziła do zapaści światowej gospodarki, pogrążając ludzi w biedzie.

Główny bohater - Warren - zostaje zatrudniony jako pracownik wspomagany egzoszkieletem. Rutynowy zabieg wszczepienia w tkanki ciała wyposażenia niezbędnego do pracy zbiega się w czasie z katastrofą w głębi zakładu CERO.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...