Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Lords of the Fallen i The Surge wykupione przez Focus Home Interactive

Niemieckie Deck13 ma nowego właściciela.

Deck13 Interactive to niemieckie studio, które wraz z CI Games przygotowało Lords of the Fallen, a później samodzielnie przygotowało dwie części wymagającego The Surge. Zespół wykupiło Focus Home Interactive.

Ostatnia z wymienionych firm poinformowała o nabyciu 100 procent udziałów w ekipie, wraz z prawami do wszystkich marek znajdujących się w posiadaniu deweloperów. Transakcja opiewa na 7,1 miliona euro (6,5 miliona w gotówce, reszta w akcjach).

Najnowszą grą studia Deck13 Interactive jest The Surge 2

Focus Home Interactive od wielu lat współpracowało z Deck13 Interactive - spółka jest wydawcą stworzonych przez studio z Niemiec gier z serii The Surge. Wykup jest więc kolejnym etapem trwającego partnerstwa.

Wspomniana ekipa jest obecnie jednym z wiodących zespołów za naszą zachodnią granicą. Obecnie zatrudnia 60 deweloperów, a działając na rynku od 2001 roku przygotowało łącznie 20 tytułów.

Cover image for YouTube videoThe Surge 2 - Launch Trailer

Focus Home Interactive jednocześnie ogłosiło, że wkrótce ujawni szczegóły na temat nowych projektów, które ukażą się nakładem firmy - w tym „nastawionej na sieciową kooperację gry w ultra brutalnym świecie fantasy” od Sumo Digital, zaplanowanej na przełom 2020 i 2021 roku.

Źródło: Business Wire

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Lords of the Fallen

Android, iOS, PS4, Xbox One, PC

The Surge

PS4, Xbox One, PC

See 1 more

The Surge 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze