Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia w Gas Powered Games

Pracownicy zostaną zatrudnieni ponownie, jeśli uda się kampania na Kickstarterze.

Niemal wszyscy pracownicy Gas Powered Games zostali zwolnieni - poinformował serwis Kotaku. Chris Taylor - szef studia - opublikował odpowiedź w formie wideo, w której mówi, że pracownicy zostaną ponownie zatrudnieni, jeśli zbiórka pieniędzy na nowy projekt w serwisie Kickstarter zakończy się powodzeniem.

Mowa o Wildman, o którym pisaliśmy w poniedziałek. Już podczas ogłoszenia prac nad nową grą Taylor przyznał, że stawia na szali całe studio. „Idziemy na całość. Mamy jeszcze inne projekty, ale to nie wystarczy, by firma przetrwała.” Jak się okazuje, sytuacja firmy była jeszcze gorsza. Producent z Redmont dopiero co przestał rozwijać darmowe Age of Empires Online, twierdząc, że tworzenie nowej zawartości nie jest dochodowe.

Na produkcję Wildman, czyli połączenia kooperacji, znanej z Dungeon Siege, ze strategią czasu rzeczywistego i walkami na arenie w trybie online, twórcy planują zebrać 1,1 mln dol. Na obecną chwilę ponad 4 tys. użytkowników serwisu Kickstarter wpłaciło ponad 210 tys. dol. Do końca zbiórki zostało 27 dni.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze