Skip to main content

Zwiastun Thimbleweed Park przybliża nową postać i historię miasta

Gra twórcy Monkey Island.

Ron Gilbert i Garry Winnick - twórcy takich produkcji, jak Monkey Island, czy Maniac Mansion - powracają z kolejnym projektem. Deweloperzy opublikowali nowy zwiastun Thimbleweed Park - przygodówki inspirowanej klasykami gatunku z lat 80.

Bohaterką filmu jest jedna z pięciu postaci, którymi pokierujemy w trakcie rozgrywki - Delores Edmund. To początkująca twórczyni gier i siostrzenica mężczyzny, który przyczynił się do powstania tytułowego miasteczka.

W trailerze dziewczyna opowiada o miejscowości, gdzie będzie toczyć się akcja produkcji. Niegdyś była prężnie rozwijającym się ośrodkiem biznesowym i centrum kulturowym, do którego zjeżdżali się też celebryci. Obecnie jest to ponure miejsce, które utraciło swój dawny blask.

Zobacz na YouTube

Przedstawiona w grze opowieść rozpocznie się od tajemniczego morderstwa. Do sprawy przydzielona zostanie para agentów specjalnych, w których wcielimy się - poza wspomnianą Delores i dwójką innych bohaterów - w czasie zabawy.

Zgodnie z duchem przeszłości, gracze skorzystają w Thimbleweed Park z klasycznego interfejsu z dziewięcioma komendami w stylu „otwórz”, „zamknij”, „użyj” czy „podnieś”. Podobnie jak w Maniac Mansion, przełączymy się pomiędzy postaciami, eksplorując tytułowe miasto.

W grudniu 2014 roku twórcy gry uruchomili w serwisie Kickstarter zbiórkę pieniędzy na realizację projektu, w czasie której udało się zgromadzić ponad 626 tysięcy dolarów.

Dokładna data premiery przygodówki nie jest znana. Początkowo miała ukazać się jeszcze w tym roku, ale autorzy zmienili plany i przełożyli debiut na początek następnego. Najpierw gra zostanie wydana na PC (z systemami Windows, Linux i Mac OS) i konsoli Xbox One. Pózniej pojawi się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android.

Read this next