Skip to main content

Agentka specjalna Ray w nowym zwiastunie Thimbleweed Park

Gra od twórców Maniac Mansion.

W sieci pojawił się kolejny zwiastun Thimbleweed Park. Gra jest przygodówką, nad którą pracują Ron Gilbert i Gary Winnick, którzy w LucasArts odpowiadali za powstanie popularnego Maniac Mansion.

Thimbleweed Park charakteryzuje się oprawą graficzną w stylu retro

Trailer skupia się na agentce specjalnej Ray - jednej z pięciu postaci, którą dane nam będzie pokierować w trakcie rozgrywki. Bohaterka jest też narratorką opublikowanego filmu - opowiada w nim o sprawie, do której została wezwana wraz ze swoim partnerem.

Akcja produkcji osadzona zostanie w tytułowym Thimbleweed Park - ponurym miasteczku, które kiedyś było prężnie rozwijającym się ośrodkiem biznesowym. Mimo przygnębiającej atmosfery, w samej grze nie zabraknie humoru, który charakteryzował klasyczne przygodówki LucasArts.

W grudniu 2014 roku twórcy gry uruchomili w serwisie Kickstarter zbiórkę pieniędzy na realizację projektu, w czasie której udało się zgromadzić ponad 626 tysięcy dolarów.

Konkretna data premiery Thimbleweed Park nie jest znana, ale gra ma ukazać się pod koniec bieżącego roku. Najpierw zostanie wydana na PC (z systemami Windows, Linux i Mac OS) i konsoli Xbox One. W późniejszym terminie pojawi się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android.

Zobacz na YouTube

Read this next