Skip to main content

Przygodówka Thimbleweed Park za darmo w Epic Games Store

Do 7 marca.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, w sklepie Epic Games Store udostępniono za darmo kolejną grę - przygodowe Thimbleweed Park, które nawiązuje między innymi do klasycznego Maniac Mansion.

Aby zdobyć bezpłatną kopię produkcji, na karcie tytułu należy wcisnąć przycisk „Za darmo”. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ oferta ograniczona jest czasowo i potrwa tylko przez 14 dni - do 7 marca.

Gra opowiada o pięciu postaciach, a historia zaczyna się od próby rozwiązania zagadkowego morderstwa pewnego mężczyzny. To tylko wierzchołek góry lodowej: są jeszcze ludzie w przebraniach ptaków, sedes na prąd czy doktor w kostnicy.

Thimbleweed Park nawiązuje do klasyki gatunku

Podobnie jak we wspomnianym Maniac Mansion, gracze mogą swobodnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Zabawa polega oczywiście na rozwiązywaniu przygotowanych przez twórców łamigłówek.

Tak jak starsi przedstawiciele gatunku przygodówek, produkcja oferuje klasyczny interfejs, opierający się na konieczności korzystania z dziewięciu komend w stylu „otwórz”, „zamknij”, „użyj” czy „podnieś”.

Zobacz na YouTube

Przedstawiciele Epic Games Store poinformowali jednocześnie, że następnym darmowym tytułem w prowadzonym przez studio sklepie będzie niezależne Slime Rancher - nietypowa gra akcji z otwartym światem.

Źródło: Epic Games Store

Read this next