Skip to main content

Klasyczna przygodówka Thimbleweed Park ukaże się 30 marca

Na PC oraz Xbox One.

Duet Ron Gilbert i Gary Winnick zapowiedział, że Thimbleweed Park - przygodówka w klasycznym stylu - zadebiutuje 30 marca na PC (Windows, Mac, Linux) oraz Xbox One.

W planach na nadchodzące miesiące są jeszcze inne konwersje: Android i iOS, a możliwe, że także PS4.

Przeklęty klaun i klasyczny interfejs

Produkcja opowie historię pięciu postaci, a historia zaczyna się od próby rozwiązania zagadkowego morderstwa pewnego mężczyzny. To tylko wierzchołek góry lodowej: są jeszcze ludzie w przebraniach ptaków, sedes na prąd, doktor w kostnicy czy obsesja na punkcie sztucznej inteligencji.

Do dwójki agentów - Ray i Reyes - dołącza klaun, przeklęty przez starszą panią. Teraz musi zakraść się do opuszczonej fabryki, by zdobyć tajne plany. Do tego wydziedziczona projektantka gier oraz duch sprzedawcy poduszek.

Podobnie jak w Maniac Mansion, gracze będą mogli swobodnie przełączać się pomiędzy bohaterami, rozwiązując zagadki w myśl zasad gatunku „wskaż i kliknij”.

Zgodnie z duchem przeszłości, skorzystamy też z klasycznego interfejsu, z dziewięcioma komendami w stylu „otwórz”, „zamknij”, „użyj” czy „podnieś”.

Zobacz na YouTube

Za projekt odpowiadają wspomniani Ron Gilbert oraz Gary Winnick, współtwórcy wymienionego Maniac Mansion, ale także The Secret of Monkey Island, Indiana Jones and the Fate of Atlantis czy też Day of the Tentacle.

Read this next