Skip to main content

Przeklęty klaun w trailerze przygodówki Thimbleweed Park

Włamanie do fabryki poduszek.

Ron Gilbert opublikował nowy zwiastun klasycznej gry przygodowej Thimbleweed Park. Materiał wideo przedstawia smutnego i wulgarnego klauna, opowiadającego o grze.

Dowiadujemy się na przykład, że próba rozwiązania zagadkowego morderstwa mężczyzny to tylko wierzchołek góry lodowej. Są jeszcze ludzie w przebraniach ptaków, sedes na prąd, doktor w kostnicy czy obsesja na punkcie sztucznej inteligencji. Powinno być ciekawie.

Jest klasycznie

Poznajemy też kilka szczegółów na temat samego klauna. Ten cieszył się popularnością i dostatkiem, lecz został przeklęty przez starszą panią. Teraz musi zakraść się do opuszczonej fabryki poduszek, by ukraść tajne plany.

Ransome będzie jednak tylko jedną z pięciu postaci, jakimi pokierujemy w Thimbleweed Park. Są jeszcze agenci Ray i Reyes - rozwiązujący zagadkę wspomnianego zgonu - a także wydziedziczona projektantka gier oraz duch sprzedawcy poduszek.

Gracze będą mogli swobodnie przełączać się pomiędzy bohaterami, rozwiązując zagadki w myśl zasad gatunku „wskaż i kliknij”.

Zgodnie z duchem przeszłości, skorzystamy z klasycznego interfejsu, z dziewięcioma komendami w stylu „otwórz”, „zamknij”, „użyj” czy „podnieś” Podobnie jak w Maniac Mansion, przełączymy się pomiędzy postaciami, eksplorując tytułowe miasto.

Zobacz na YouTube

Za projekt odpowiadają Ron Gilbert oraz Gary Winnick, współtwórcy wspomnianego Maniac Mansion, ale także The Secret of Monkey Island, Indiana Jones and the Fate of Atlantis czy też Day of the Tentacle.

Thimbleweed Park ukaże się na początku obecnego roku, a więc zapewne już wkrótce. Gra zmierza na PC (Windows, Mac, Linux) oraz Xbox One, a później także na iOS, Androida i „inne platformy”.

Read this next