Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun StarCraft 2: Legacy of the Void prezentuje protossów w akcji

Nadal bez daty premiery.

Na tegorocznej imprezie BlizzCon opublikowano nowy zwiastun StarCraft 2: Legacy of the Void, lecz zwieńczenie trylogii nadal nie otrzymało daty premiery.

Debiut wydaje się być już jednak bliski. Twórcy ujawnili, że jako Artanis pokierujemy rasą protossów, starając się zjednoczyć rozproszone plemiona, odnaleźć zapomnianą technologię i stawić czoła wspólnemu wrogowi.

„Teraz nareszcie udało ci się zgromadzić olbrzymią flotę zwaną Złotą Armadą i szykujesz się do odbicia Aiuru. Jednakże w tym samym czasie w sektorze Koprulu objawia się pradawne zło - Amon - które zagraża przyszłości całego wszechświata. Tylko ty jesteś w stanie zjednoczyć frakcje protosów i pokonać siły ciemności, zanim pochłoną wszelkie życie w galaktyce” - napisano w streszczeniu fabuły.

Nie zabraknie dobrze znanych postaci, takich jak Zeratul, Kerrigan i Raynor. Kluczową rolę odegra Włócznia Aduna, czyli nasz okręt flagowy - gracze będą mogli skorzystać z jego uzbrojenia, bombardując armie przeciwnika z orbity.

Deweloperzy zapewniają, że w ostatniej części trylogii „poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania”, a całość dostępna będzie jako samodzielny dodatek, bez konieczności posiadania Wings of Liberty czy Heart of the Swarm.

Nie ma jak w domu

Zapowiedziano także, że wszystkie trzy strony konfliktu dostaną nowe jednostki w trybie sieciowym, a głośnymi owacjami powitano ogłoszenie powrotu Lurkera do sił zergów.

W planach jest także tryb wieloosobowy Archont, w którym dwójka graczy będzie w kooperacji kontrolować jedną bazę i armię. Inne nowości w multiplayerze to automatycznie generowane turnieje oraz współpraca w ramach opcji „sprzymierzonych dowódców”.

„Wybierz potężnego dowódcę należącego do twojej ulubionej rasy i walcz w różnorodnych misjach z dynamicznymi zadaniami na wzór kampanii dla pojedynczego gracza. Awansuj swoją postać, aby zyskać dostęp do nowych jednostek, zdolności i wielu opcji personalizacji armii” - napisano w opisie tej ostatniej funkcji.

Na oficjalnej stronie znaleźć można trzy dodatkowe filmy, opisujące zmiany w trzech dostępnych frakcjach podczas gry online. Trwają też zapisy do testów beta na PC i Maca.

Zwiastun z angielskimi głosami

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze