Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zobacz w akcji Matrix Awakens. "Wizja przyszłości gier" - potwierdza Digital Foundry

Grywalne demo dostępne na PS5 i Xbox Series X/S.

Digital Foundry określiło grywalne demo technologiczne The Matrix Awakens nie tylko jako pokaz możliwości Unreal Engine 5, ale także „zdumiewającą wizję przyszłości gier”.

Projekt jest już dostępny za darmo na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, oferując trzy sekcje. W pierwszej oglądamy wirtualne wersje aktorów: Keanu Reevesa (Neo) oraz Carrie-Anne Moss (Trinity).

Druga część zapewnia już nieco więcej atrakcji, z liniową, lecz dynamiczną akcją. Postać gracz - IO - bazuje na technologii MetaHuman, a gracz zajmuje się strzelaniem do Agentów na autostradzie, nieco w stylu filmu „Matrix Reaktywacja” i... gry Virtua Cop z automatów.

„Jakość tych ulic jest na poziomie, jakiego wcześniej nie widzieliśmy, a PS5 i Xbox Series X renderują obraz niemal w jakości Blu-ray” - ekscytuje się Digital Foundry.

Trzecia część to już otwarte miasto do eksploracji, włącznie z jazdą samochodem. Przygotowano niecałe 16 kilometrów kwadratowych metropolii, z 260 km dróg, ponad 45 tys. zaparkowanych pojazdów, 35 tys. przechodniów, 512 km chodników oraz 7 tys. budynków.

„The Matrix Awakens po prostu trzeba pobrać, żeby raz na zawsze pożegnać opinie, że obecne konsole nie są w stanie zapewnić generacyjnego skoku jakościowego w porównaniu ze starszymi konsolami” - uważa Digital Foundry.

„To jedna z wizji przyszłości gier, wizja zdumiewająca” - zapewnia Richard Leadbetter.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze