Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmarł pies, który był inspiracją dla Ochłapa z Fallout 4

River miała duży wpływ na grę.

  • Odeszła River, czyli Ochłap
  • Na suczce bazowano wygląd i zachowanie towarzysza
  • Deweloper opisuje, jak duży wpływ miała River na grę

Zmarła suczka owczarka niemieckiego, na której wyglądzie i zachowaniu bazował Ochłap z Fallout 4. O śmierci River poinformował jeden z deweloperów gry.

„Pożegnałem River, którą większość z was zna jako Ochłapa z Fallout 4” - napisał Joel Burgess, współtwórca Fallouta 3, 4 oraz 76, a aktualnie szef studia Capybara Games. „Powiedzieć, że mam złamane serce, to za mało, ale nie będę jej tu wychwalał pod niebiosa. Zamiast tego powiem, jaki miała wpływ na grę”.

Ochłap to jeden z opcjonalnych kompanów w Fallout 76 - jedyne zwierzę, które może wcielić się w towarzysza. Pies wyszukuje dla gracza przedmioty i przynosi je w pysku, wykrywa też wrogów i unieruchamia ich. „Chcieliśmy [aby Ochłap - red.] był przede wszystkim kompanem, a dopiero potem wsparciem w boju”.

River uczestniczyła w „niezliczonych” spotkaniach studia pracującego nad Fallout 4 - i nie tylko po to, by nagrywać materiały referencyjne, które następnie przeradzały się w animacje psa w grze. Deweloper podkreśla, że głównym zadaniem „aktorki” było po prostu bycie z zespołem. „Im bardziej pogłębiała się ich relacja z psem, tym bardziej widzieli Ochłapa jako postać, przyjaciela” - napisał Burgess.

Wygląd zwierzęcia został niemal w pełni przeniesiony do cyfrowej wersji, przy czym łaty na sierści River okazały się być sporym ułatwieniem przy przechwytywaniu póz czy min, jakie wykonywała. Ochłap nie tylko wygląda, ale zachowuje się jak swój pierwowzór.

„River dość wcześnie wpłynęła na sposób, w jaki Ochłap się porusza. Jean Simonet [były deweloper w Bethesdzie - red.] i ja zabieraliśmy River na długie spacery i zauważyliśmy, że często gna do przodu, ale po chwilę zatrzymuje się i patrzy w tył, sprawdzając, czy idę. To zachowanie przenieśliśmy do gry. Sprawia ono, że łączysz się z psem”.

Mechanikę szukania przez Ochłapa przedmiotów i przynoszenia ich właścicielowi również oparto na dokonaniach River. „Miała dobre zamiary, ale jej ocena [przydatności przedmiotów - red.] nie zawsze była odpowiednia”.

Joel Burgess zaznaczył też, że pies zachowuje się w Fallout 4 inaczej niż pozostali towarzysze. „On przede wszystkim cię chroni, czasami rzucając się wprost na linię ataku i dając ci czas oraz możliwość rozprawienia się z zagrożeniem. Jeśli kiedykolwiek mieliście owczarka niemieckiego, zrozumiecie”.

„[Ochłap - red.] cię kocha. I jeśli River pozostawiła po sobie właśnie miłość, to jestem zadowolony. Spoczywaj w pokoju, dziewczyno” - zakończył długą serię wpisów Joel Burgess.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze