Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Złość i niedosyt. Cities: Skylines 2 rozczarowało szefa Paradox

Chociaż gra sprzedaje się dobrze.

Fredrik Wester - dyrektor generalny Paradox Interactive - przyznał w raporcie finansowym, że Cities: Skylines 2 nie spełniło oczekiwań firmy ani graczy. Mimo jednak złego stanu technicznego na premierę i obsuwy wydania konsolowego, wyniki sprzedaży są satysfakcjonujące.

Jak zauważa serwis PCGamesN, wypowiedź Westera zacytowano w opublikowanym wczoraj dokumencie podsumowującym cały poprzedni rok. Cities: Skylines 2 było największą premierą szwedzkiego wydawcy, więc poprzeczkę zawieszono wysoko. Jak na razie jednak odczucia są „mieszane”.

Cities: Skylines 2 było największą premiera tego kwartału, dlatego denerwuje nas fakt, że nie spełniliśmy oczekiwań graczy, i że nie udało nam się wydać gry na wszystkich platformach w tym samym czasie” - napisano w raporcie.

Cover image for YouTube videoOfficial Release Trailer | OUT NOW I Cities: Skylines II

Oczywiste jest, że możemy i musimy działać lepiej. Od premiery ciężko pracujemy nad usprawnieniami i jesteśmy w pełni zaangażowani w dalsze rozwijanie gry. Mocno wierzymy w jej przyszłość i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ją osiągnąć” - czytamy dalej.

Zły stan techniczny, kiepska optymalizacja i braki w zawartości nie przeszkodziły w sprzedaniu Cities: Skylines 2 w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Wester zaznaczył, że to satysfakcjonujący wynik. Zapewne byłoby jeszcze lepiej, gdyby jednocześnie udało się dostarczyć grę na konsole. Posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X/S zagrają dopiero wiosną tego roku.

Wyniki w porównaniu z „jedynką” mówią same za siebie.

W raporcie wspomniano też o prawdopodobnie najbardziej rozczarowującej premierze w portfolio wydawcy, jaką było The Lamplighters League. Tytuł zadebiutował w październiku i w ciągu tygodnia od premiery został spisany na straty. Taktyczna strategia w stylu XCOM cieszyła się bardzo skromną popularnością i nie miała szans na zwrot zainwestowanych środków.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cities: Skylines II

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze