Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cities: Skylines 2 otrzyma wkrótce 8 darmowych DLC

Nie tylko patche i łatki.

Deweloperzy ze studia Colossal Order ogłosili, że Cities: Skylines 2 wzbogaci się niedługo o pakiet darmowych dodatków, urozmaicających rozgrywkę o budynki i ozdoby z różnych zakątków świata.

W sumie mowa o ponad 2500 dodatkowych elementach, rozłożonych w ośmiu darmowych DLC. Jak dowiadujemy się z oficjalnej zapowiedzi, twórcy przygotowali pakiety inspirowane Chinami, Francją, Niemcami, Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią oraz Europą Wschodnią. Darmowe dodatki są efektem współpracy z zespołem moderów i twórców szeroko pojętych treści związanych Cities: Skylines.

Darmową zawartość pobierzemy ze strony Paradox Mods, a więc serwisu obsługiwanego oficjalnie przez wydawcę. Dzięki integracji z narzędziem paczki trafią także do wydania konsolowego, gdy te już oczywiście ukaże się na rynku. Dodatki ukażą się „wkrótce” - konkretnego terminu nie podano.

Wcześniej do gry trafią zapewne kolejne patche, w których deweloperzy postarają się rozwiązać problemy z wydajnością. Ostatnia łatka ukazała się w zeszłym tygodniu, oferując płynniejszą rozgrywkę w wyższej rozdzielczości, mniejszą częstotliwość występowania crashy oraz drobne ulepszenia w oprawie graficznej. Twórcy zapewniają, że kolejne poprawki są już w drodze.

Darmowe elementy do rozbudowy miasta to całkiem miły prezent, ale to wciąż za mało, by obronić się przed zarzutami od krytyków. Wielu recenzentów zaznaczało w swoich tekstach, że gra sprawia wrażenie niedopracowanej, jakby zadebiutowała we wczesnym dostępie. Pozostaje więc czekać na większe rozszerzenia, wprowadzające kolejne mechaniki i elementy, za które przyjdzie nam już zapewne zapłacić.

Cities: Skylines 2 znajdziemy na ten moment wyłącznie w ofercie Steama i pecetowej wersji Game Passa. Mimo zauważalnych problemów z optymalizacją, tytuł zaliczył całkiem udaną premierę, przyciągając do zabawy ponad 100 tysięcy graczy jednocześnie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cities: Skylines II

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze