Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zdjęcia do nowego filmu z serii „Obcy” zakończone. Premiera w przyszłym roku

Nie tylko w streamingu.

Padł ostatni klaps na planie zdjęciowym widowiska „Alien: Romulus”, czyli nowego filmu z serii „Obcy”. Przypomnijmy, że będzie to zupełnie niezależna opowieść, niezwiązana z poprzednimi odsłonami cyklu. Premierę zaplanowano na 16 sierpnia 2024 roku.

Pomimo braku fabularnego powiązania z produkcjami Ridleya Scotta czy Jamesa Camerona, akcja „Romulusa” rozegra się w tym samym uniwersum. Historia skupi się na grupie młodych ludzi, którzy utknęli w kolonii na obcej planecie. Nie będą tam jednak sami, ponieważ towarzystwo zapewni im kultowy ksenomorf. O zakończeniu zdjęć poinformował reżyser i scenarzysta produkcji Fede Alvarez, autor chociażby „Martwego Zła” z 2013 roku, a także „Nie oddychaj” czy „Dziewczyny w sieci pająka”.

W jedną z głównych postaci wcieli się Cailee Spaeny („Pacific Rim: Rebelia”), ale na ekranie zobaczymy również Davida Jonssona (Gus w serialu „Branża”), Archiego Renaux („Cień i kość”), Spike'a Fearna („Aftersun”) oraz debiutantkę Aileen Wu. Początkowo mówiło się o premierze filmu jedynie w serwisie streamingowym Hulu, którego niedługo w całości wchłonie Disney+. Według źródeł portalu Discussing Film, zmieniono jednak plany dystrybucyjne i „Alien: Romulus” ma pojawić się także w kinach.

Co istotne, wytwórnia 20th Century Studios zaprosiła do realizacji widowiska - w roli producenta - wspomnianego wcześniej Ridleya Scotta. Filmowiec stoi za sukcesem marki, która zadebiutowała w 1979 roku za sprawą filmu „Obcy - Ósmy pasażer Nostromo”. Dodajmy jeszcze, że stacja telewizyjna FX zamówiła serial o popularnym potworze. Projekt poprowadzi Noah Hawley, reżyser takich tytułów jak „Legion”, „My Generation” czy „Kości”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze