Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zbanowani w CS:GO nie dostaną drugiej szansy. Kary przeniosą się do Counter-Strike 2

Valve nie ma litości.

Valve potwierdziło przykrą wiadomość dla tych, którzy nie przepadają za przestrzeganiem regulaminów. Gracze zbanowani w CS:GO nie będą mogli zagrać na tym samym koncie w nadciągające Counter-Strike 2.

Taką informację znajdziemy w oficjalnym zestawieniu najczęściej zadawanych pytań na Steamie. „Mam blokadę w CS:GO. Czy mogę korzystać z konta, na które została nałożona ta blokada, by grać w Counter-Strike 2?” - czytamy w jednym z punktów.

Nie. Konta z blokadami na grę lub Valve Anti-Cheat w CS:GO nie mogą grać w Counter-Strike 2 na serwerach zabezpieczonych przez VAC” - napisano w odpowiedzi. To samo tyczy się także pomniejszych kar. Jak czytamy dalej, konto z nałożoną blokadą czasową w CS:GO nie może wyszukiwać gier w Counter-Strike 2. Zasada ta działa w obydwie strony.

Counter Strike 2 znajduje się aktualnie w fazie zamkniętej bety. Dostęp do testów otrzymają wyłącznie gracze wybrani bezpośrednio przez studio. Szansa na zdobycie zaproszenia zależy między innymi od czasu spędzonego w grze na serwerach Valve, współczynniku zaufania oraz ogólnej reputacji konta Steam.

Firma ostrzega, że oficjalne zaproszenie jest jedyną formą dostępu do bety. Gracze powinni być więc wyczuleni na wszelkie oferty rzekomych kluczy oraz kodów. Zapowiedź gry jest doskonałą okazją dla oszustów, którzy czekają na błąd ze strony mniej ostrożnych internautów.

Warto wspomnieć, że oprócz blokady konta zachowamy także skiny oraz przedmioty z CS:GO. Oficjalna data premiery Counter-Strike 2 nie została jeszcze ujawniona. Twórcy celują w lato 2023 roku. Co ciekawe, w jednym z materiałów promocyjnych gry pojawił się polski akcent.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze