Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie ma kluczy do bety Counter-Strike 2. Valve ostrzega przed oszustami

Tam gdzie desperacja, są i scammerzy.

CS:GO jest niesamowicie popularną grą, a nowa wersja strzelanki, Counter-Strike 2, wzbudziła zainteresowanie jeszcze bardziej. Miliony graczy chcą zagrać w betę, ale nie każdy się dostaje. W sieci są już „scamy na betę CS2”, przed którymi ostrzega Valve.

Na forach i czatach często pojawiają się pytania o klucze do bety Counter-Strike 2. Należy wiedzieć, że takie nie istnieją. To Valve wybiera, kogo zaprosić do testów CS2 i aktualnie nie można nawet zgłosić chęci wzięcia udziału w becie.

Uważajcie na scam” - przestrzega Valve w oficjalnym tweecie. „Jedynym sposobem na sprawdzenie, czy macie dostęp do limitowanego testu, jest uruchomienie CS:GO przez Steam i zerknięcie do menu głównego”.

Nie logujcie się na zewnętrznych stronach, które twierdzą, że sprawdzają wasze konto Steam pod kątem dostępu lub oferują dostęp do limitowanego testu czy klucze. Nie ma żadnych kluczy do limitowanego testu”.

W teorii o przyznaniu dostępu decyduje kilka czynników, między innymi czas spędzony na oficjalnych serwerach Valve. Gracze chcieliby poznać dokładny czas, jaki trzeba poświęcić na CS:GO, ale raczej nikt nie zna konkretnej odpowiedzi - o ile taka w ogóle istnieje.

Sposób dystrybuowania dostępu do bety przez Valve z pewnością jest dość niecodzienny. W sieci znajdziemy już głosy niezadowolonych graczy, którzy nie zostali wybrani, a przykładowo ich koledzy, którzy grają mniej - już tak. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość - im bliżej premiery Counter-Strike 2 (która wypada latem), tym więcej osób otrzyma zaproszenia.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze