Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Counter-Strike 2 - czy jest na PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One

Co z konsolową wersją strzelanki.

Wczesna wersja Counter-Strike 2 zadebiutowała już 22 marca, jednak grą mogą się cieszyć tylko użytkownicy PC. Czy CS2 trafi w końcu na konsole PlayStation i Xbox?

Niestety aktualnie nie ma takich planów - co więcej, istnieje mała szansa, że Counter-Strike 2 kiedykolwiek wyjdzie poza środowisko PC. W dzisiejszych czasach jesteśmy raczej przyzwyczajeni do multiplatformowości największych gier, ale Counter-Strike to szczególny przypadek, który ten trend najpewniej ominie.

Trzeba pamiętać, że w Counter-Strike najbardziej liczy się precyzja i wymierzanie strzałów, przy którym liczą się - dosłownie - milimetry. Idealnie sprawdza się tu mysz, bo od kontrolerów trudno oczekiwać precyzji na takim poziomie.

Co prawda zarówno Xbox jak i PlayStation oferują opcję grania za pomocą myszy i klawiatury, ale zmuszenie graczy konsolowych, by korzystali z urządzeń podłączanych do PC byłoby dość dziwnym rozwiązaniem.

Przyglądając się historii Counter-Strike, żadna odsłona serii nie była dostępna poza PC (wyjątkiem jest Mac i Linux). Niektórzy mogliby powiedzieć, że czas na przełom, ale raczej nie należy się go spodziewać.

Pewnym pocieszeniem dla „konsolowców” może być fakt, że Valve z pewnością zależy, żeby Counter-Strike 2 działał na jak nawiększej liczbie komputerów, więc wymagania gry nie powinny być wysokie. W momencie publikacji tego tekstu nie znamy jeszcze wymagań, ale gracze przewidują, że podniosą się tylko nieznacznie względem tych z CS:GO.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze