Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano nową odsłonę cyklu Pikmin na Nintendo 3DS

Przygoda w dwóch wymiarach.

Podczas konferencji Nintendo Direct, przedstawiciele firmy zapowiedzieli nową odsłonę cyklu Pikmin, która ukaże się w przyszłym roku na konsoli 3DS.

Pełny tytuł nie jest jeszcze znany. Nie wiadomo też, czy projekt ten to Pikmin 4, o którym wspominał w ubiegłym roku Shigeru Miyamoto. Możliwe, że mamy do czynienia ze spin-offem.

Produkcja różni się od tradycyjnych odsłon cyklu. Akcję obserwujemy z boku, w dwóch wymiarach. Zasady rozgrywki przypominają reguły gier platformowych, choć cały czas najważniejsze jest sterowanie tytułowymi stworkami.

Kierujemy głównym bohaterem, za którym podążają Pikminy. Wydamy im proste polecenia, by pokonywać przeciwników i różne przeszkody. Różne rodzaje stworków można wykorzystywać w różnych sytuacjach. Przykładowo - czerwone odporne są na ogień.

Rozgrywka jest przedstawiona przede wszystkim na dolnym ekranie konsolki, który zazwyczaj pełni rolę ekranu pomocniczego - wyświetlana jest na nim mapa lub ekwipunek. W grze istotne jest jednak dotykanie ekranu, dlatego zdecydowano się na takie rozwiązanie.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły