Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Earth Defense Force: Iron Rain na PS4

Walka z wielkimi insektami.

Kultowa w niektórych kręgach seria Earth Defense Force doczeka się kolejnej odsłony. Podczas konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show zapowiedziano Earth Defense Force: Iron Rain, tylko na PS4.

Założenia cyklu są proste: wybieramy klasę postaci i wyposażenie, po czym ruszamy do obrony planety przed atakującymi kosmitami.

Nikt nie lubi mrówek

Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że wrogowie przybywają wyposażeni nie tylko w lasery i latające spodki, lecz także w ogromne insekty, wielkie roboty czy jaszczurki wielkości budynków.

Seria Earth Defense Force nigdy nie traktowała się zbyt poważnie, co przy takich założeniach wydaje się być rozsądnym pomysłem. Poniższy trailer sugeruje jednak, że sytuacja ulega teraz zmianie.

Narratorem w zwiastunie jest chyba sam Doug Cockle, głos wiedźmina Geralta w angielskiej wersji językowej. Jest mrocznie i post-apokaliptycznie.

Za prace odpowiada studio Yuke's - zamiast firmy Sandlot, która tworzyła ostatnią odsłonę, Earth Defense Force 2025 z 2013 roku, odświeżoną na PS4 dwa lata później.

Warto przypomnieć, że na Tokyo Game Show w ubiegłym roku zapowiedziano Earth Defense Force 5 - ta produkcja debiutuje w Japonii już 5 grudnia. Earth Defense Force: Iron Rain ukaże się natomiast w przyszłym roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze