Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Yakuza: Ishin - porcja szczegółów

„Spokojne” życie na wsi i walki w drużynie.

Sega zaktualizowała oficjalną stronę Yakuza: Ishin (nieoficjalnie tłumaczone na Yakuza: Restoration), publikują sporą porcję szczegółów na temat gry.

Informacje przetłumaczył serwis Gematsu. Jednym z trybów rozgrywki będzie „Another Life”, w którym główny bohater - Ryoma Sakamoto - żyje spokojnie w swojej rezydencji na wsi razem z tajemniczą dziewczyną - Huru, której rodzice zginęli w wypadku. Wraz z pogłębianiem relacji, odblokujemy „specjalne efekty”.

Prosimy o lokalizację

Wiejskie życie to także sadzenie i zbieranie warzyw, gotowanie posiłków podnoszących statystyki, łowienie ryb, handlowanie na okolicznym bazarku i dbanie o zwierzaki - psy i koty, które odwdzięczą się rzadkim przedmiotem.

W trybie Battle Dungeon Ryoma skorzysta podczas walki z pomocy sił Shinsengumi, czyli japońskiej policji z epoki endo. W ramach postępów w rozgrywce spotkamy postacie o różnych umiejętnościach i statystykach, chętne do dołączenia do drużyny.

Twórcy zapowiedzieli także możliwość gry w systemie cross-play - posiadacze wersji PS Vita, PS3 i PS4 będą mogli wspólnie brać udział w mini-grach i pozostałych trybach. Te pierwsze obejmują także hazard: pokera, mahjong czy shogi.

Opisano także system tworzenia i modyfikowania uzbrojenia. Dostępny oręż obejmuje pistolety, katany, włócznie, długie miecze, a nawet działo. W kuźni stworzymy własne uzbrojenie, na bazie setek kombinacji materiałów, zdobywanych na różne sposoby podczas misji i walk. Wraz z kolejnymi ulepszeniami podniosą się statystyki, takie jak siła ataku i status. O jakości usprawnień decydować będzie powodzenie w specjalnych mini-grach.

Przygodowe gry akcji z serii Yakuza ukazują się od 2005 roku i opowiadają o przygodach różnych członków japońskiej organizacji przestępczej. Ostatnia odsłona - Yakuza 5 - debiutowała w grudniu 2012 roku i dotychczas nie doczekała się premiery na zachodzie. Nie wiadomo jeszcze, czy Yakuza: Ishin/Restoration ukaże się w Europie.

Spokojne życie na wsi

Read this next