Skip to main content

Spin-off serii Yakuza trafi na Zachód dzięki Ghost of Tsushima - przyznają twórcy

Sukces tytułu zachęcił deweloperów.

Twórcy serii Like a Dragon (dawniej Yakuza) przyznają, że sukces gry Ghost of Tsushima dał im odwagę do wypuszczenia na zachodnich rynkach gry Ryu ga Gotoku Ishin, którą pierwotnie opublikowali tylko w Japonii.

Zobaczyliśmy, jak dobrze sprzedało się Ghost of Tsushima. To gra utrzymana w ściśle japońskich klimatach, jednak stworzona przez Amerykanów. To dało nam pewność, że Like a Dragon Ishin może również dobrze się sprzedać w USA” - wyjaśnił Masayoshi Yokoyama, szef studia Ryu Ga Gotoku, w rozmowie z serwisem Fanbyte.

Ryu ga Gotoku Ishin została pierwotnie wydana w 2014 roku na PS3 i PS4. Twórcy obecnie pracują nad pełnym remake’m na silniku Unreal Engine 4, który zostanie wydany w przyszłym roku na całym świecie pod nazwą Like a Dragon: Ishin.

Akcja tytułu rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku, okresie anarchii spowodowanej upadkiem szogunatu i falą przemian społecznych. Wcielamy się w Sakamoto Ryoma (co ciekawe - jest to postać historyczna), który poszukuje zabójcy swojego mentora. W tym celu dołącza do oddziału tajnej policji i pod przykrywką wyrusza na ulice miasta Kyo (współczesne Kioto).

Read this next