Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Like a Dragon: Ishin dostało dwuczęściowe demo z systemem walki

W sam raz przed premierą.

Like a Dragon: Ishin! debiutuje już w przyszłym tygodniu, więc Sega przygotowała dwuczęściową wersję demonstracyjną tego spin-offu serii Yakuza, pozwalając zapoznać się z systemem walki.

Demo powinno być już dostępne na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Pełna wersja zmierza także na PS4 i Xbox, stanowiąc remake oryginału z 2014 roku, wydanego tylko w Japonii. Decyzję o przygotowaniu nowej wersji zainspirował podobno sukces Ghost of Tsushima, ponieważ także i w tym tytule przenosimy się w przeszłość, do późnego okresu Edo.

Główny bohater - Sakamoto Ryōma - wraz do domu w prowincji Tosa, lecz po niefortunnym spotkaniu z pewnym samurajem zostaje błyskawicznie skazany na śmierć. Aby gra nie zakończyła się jednak zbyt szybko, kryzys zostaje zażegnany przez ministerialną interwencję, a nasz heros rusza w przygodę, eksplorując Kyoto.

Jak na spin-off Yakuzy przystało, równie dużo czasu spędzimy na głównym wątku fabularnym, co na misjach pobocznych oraz mini-grach. Sega zapewnia, że projekt został odbudowany od podstaw z myślą o współczesnych urządzeniach.

Wracając do dema, próbka oferuje dwie wypełnione akcją sekwencje: walkę w świątyni Kiyomizu oraz potyczkę z trzema zamaskowanymi wojownikami.

Like a Dragon: Ishin! ukaże się 21 lutego, lecz - zgodnie z obecną modą - można zagrać wcześniej, jeśli kupimy wersję Digital Deluxe Edition. Wydatek 299 złotych (zamiast 259 zł w standardzie) pozwoli rozpocząć rozgrywkę już 17 lutego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze