Skip to main content

Pierwsze oceny Like a Dragon: Ishin zwiastują solidną produkcję

Choć do ideału nieco zabrakło.

Już jutro oficjalną premierę będzie miało Like a Dragon: Ishin, czyli wyczekiwany remaster spin-offu serii Yakuza. Oryginalnie gra zadebiutowała w 2014 roku pod tytułem Yakuza: Restoration. W sieci pojawiają się pierwsze recenzje.

Wygląda na to, że studio Ryu ga Gotoku przygotowało bardzo solidną produkcję, choć do ideału trochę zabrakło. W tej chwili Like a Dragon: Ishin może pochwalić się na Metacritic średnią 79% w wersji PC, 80% na Xbox Series X/S oraz 82% na PS5. Oto kilka pierwszych recenzji wraz z ocenami:

Recenzenci zwracają uwagę, że Like a Dragon: Ishin jest mądrą produkcją dla jednego gracza, która sprawia mnóstwo frajdy i wydaje się dojrzalsza od numerowanych odsłon serii. Wielką zaletą jest historyczne tło produkcji, które świetnie współgra z autentyzmem, ale i humorem opowiadanej historii. Struktura rozgrywki pozostała z grubsza zachowana w stosunku do poprzednich odsłon, co również postrzegane jest jako zaleta.

Niektóre redakcje wspominają nawet, że Like a Dragon: Ishin ma szansę powalczyć o tytuł gry roku. Z drugiej strony wytykane są pewne potknięcia twórców, jak choćby zauważalnie gorsze zadania poboczne oraz aktywności poboczne, które „przyćmione zostały pod względem wartości rozrywkowej” przez inne gry z serii Yakuza. Niektórzy zwracają też uwagę na zbyt duży fanserwis, a także nie najlepsze środowiska, w których widać ślady poprzedniej generacji.

Like a Dragon: Ishin zadebiutuje jutro, czyli 21 lutego, choć osoby, które kupiły Digital Deluxe Edition mogą grać już od zeszłego piątku. Tytuł dostępny jest na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Obecnie można sprawdzić wersję demo, która skupia się na systemie walki.

Zobacz także