Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox One potrafi automatycznie rejestrować interesujące fragmenty gier

Nie tylko zdobywanie osiągnięć.

W ostatnich dniach Internet obiegły informacje, według których Xbox One będzie automatycznie rejestrować wszystkie fragmenty rozgrywki, podczas których użytkownicy odblokują osiągnięcia. Microsoft sprostował, że funkcja ta będzie dostępna według uznania deweloperów.

Dyrektor do spraw planowania, Albert Panello wyjaśnił wątpliwości za pośrednictwem forum dyskusyjnego NeoGAF.

„Fragmenty z osiągnięciami nie będą automatycznie rejestrowane” - napisał. „To opcja, którą włączyć mogą twórcy gry, nie tylko dla osiągnięć, ale także dla innych, ukrytych i ciekawych momentów w grze. Zezwalamy deweloperom na dostęp do nagrywarki - mogą ustalić własne warunki automatycznego nagrywania.”

Twórcy będą więc mogli wskazać „najciekawsze momenty” w grze, takie jak choćby wspomniane odblokowanie trudnego osiągnięcia. W określonych sytuacjach nagrywarka włączy się automatycznie, rejestrując interesujący klip. Gracze mogą oczywiście sami wskazać, co chcą zapisać, korzystając z komend głosowych lub menu.

Xbox One automatycznie przechowuje w pamięci pięć ostatnich minut rozgrywki, a użytkownicy mogą później edytować klip za pomocą wbudowanego Upload Studio, dograć komentarz za pomocą Kinecta i podzielić się filmem ze znajomymi.

Producent konsoli potwierdził, że Upload Studio ograniczone będzie początkowo do usługi Xbox Live, ale w planach jest także wsparcie dla zewnętrznych serwisów, takich jak YouTube.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze