Skip to main content

Diablo 4 idzie w stronę MMO? Dodatek wprowadzi wieloosobowe podziemia

Są też zwierzaki.

Blizzard ujawnił pierwsze szczegóły na temat rozszerzenia Vessel of Hatred dla Diablo 4. Potwierdzono nową klasę, ale podano też, że jedną z szykowanych atrakcji będą wieloosobowe podziemia.

Brzmi dość interesująco. Już teraz podziemia w grze można przecież przechodzić nie tylko samodzielnie, ale także razem z innymi graczami, w maksymalnie czteroosobowych drużynach. Szczegóły są obecnie skąpe, lecz wygląda na to, że nowość będzie przeznaczona już tylko dla zespołów, bardziej w stylu produkcji MMORPG jak World of Warcraft.

„W cieniu czai się kolejne wielkie wyzwanie, pełne potężnych wyzwań i obiecujących nagród” - czytamy w opisie. „Po raz pierwszy w historii Diablo, taki loch będzie wymagał od zapalonych wojowników współpracy i wspólnego radzenia sobie z różnymi niebezpieczeństwami”.

Najemnicy gotowi do akcji

Więcej szczegółów mamy otrzymać wkrótce, zapewne podczas specjalnego pokazu, zaplanowanego na 18 lipca. Ten skupi się najwyraźniej na nowej klasie postaci, ale znajdzie się zapewne miejsce także na inne szykowane innowacje.

Jeśli o innowacjach mowa, to Vessel of Hatred przywróci mechanikę Najemników, dobrze znanych z poprzednich odsłon serii. Tacy sojusznicy będą rozwijali się u boku naszej postaci, posiadając również własne, unikatowe umiejętności specjalne.

Już teraz w grze można za to znaleźć sympatyczne zwierzaki, także służące za towarzyszów. Pieski i tygryski pomogą w podnoszeniu złota i innych przedmiotów, a zapewne poprawią do tego stan konta Blizzarda, ponieważ kolejne gatunki odblokujemy w ramach transakcji cyfrowych i edycji specjalnych.

Zobacz także