Skip to main content

Znamy pierwsze szczegóły 5. sezonu Diablo 4. Więcej broni dla każdego

Niedługą ruszą testy.

Deweloperzy z Blizzarda zorganizowali wczoraj kolejną transmisję z serii „Pogawędek przy ognisku”, podczas której przedstawili garść informacji o 5. sezonie Diablo 4. Nowości będzie można sprawdzić osobiście w ramach nadchodzących testów.

Data rozpoczęcia 5. sezonu nie jest jeszcze znana, ale wiemy za to, kiedy ruszy serwer startowy. Użytkownicy PC z kontem Battle.net będą mogli testować nową zawartość w okresie od 25 czerwca do 2 lipca.

Jak opisuje Blizzard, jedną z ważniejszych atrakcji mają być Piekielne Hordy, będący nieco odmienionym trybem Piekielnych Przypływów. Wyzwanie będzie polegać na walce z falami przeciwników, ale po każdym starciu - po 90 sekund każde - dostaniemy do wyboru jedno z trzech wzmocnień w dalszej walce. Każde zwycięstwo to również dodatkowe zasoby, a ostatecznie także okazja do zmierzenia się z nowym bossem.

Piąty sezon wprowadzi też nowe Legendarne i Unikalne przedmioty, które najłatwiej będzie zdobyć właśnie we wspomnianych Piekielnych Hordach. Twórcy zapowiedzieli też, że chcą udostępnić wszystkim klasom więcej typów broni, dzięki czemu Czarodziejka będzie mogła np. walczyć za pomocą jednoręcznego miecza lub buławy.

Z ciekawszych udogodnień można wymienić również możliwość przywrócenia bossa do życia bez konieczności przechodzenia całych podziemii od zera. „Po walce pojawi się kolejny Ołtarz Przywołania, który pozwoli poświęcić więcej zasobów, aby rozegrać starcie ponownie” - wyjaśnia Blizzard.

Pełny zapis z ostatniej transmisji.Zobacz na YouTube

Firma przedstawiła także szczegóły aktualizacji, która trafi na serwer testowy wraz z zawartością 5. sezonu. Dalej w komunikacie zamieszczono natomiast krótką instrukcję dla graczy zainteresowanych dołączeniem do zabawy w testach.

Wasze opinie na temat zmian, które zobaczycie i których doświadczycie na serwerze, są dla nas bardzo ważne. Mają także kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że 5. sezon będzie najlepszym z możliwych, gdy zadebiutuje oficjalnie w Diablo 4” - piszą twórcy.

Zobacz także