Skip to main content

Wsteczna kompatybilność Xbox One wspiera produkcje na kilku płytach

Czekamy na Mass Effect 2.

Jednym z największych ograniczeń związanych z funkcją wstecznej kompatybilności na Xbox One był fakt, że usługa działała w przypadku gier cyfrowych lub wydanych na X360 tylko na jednej płycie - do teraz.

Inżynierom Microsoftu udało się bowiem rozbudować system i znieść ten limit, czego przykładem jest działające juz na nowej konsoli Deux Ex: Bunt Ludzkości w wersji reżyserskiej.

„Mogę potwierdzić, że zespół zajmujący się wsteczną kompatybilnością zajął się wsparciem dla wydań wielopłytowych” - napisał popularny Major Nelson w serwisie Reddit.

Xbox One wspiera wersje cyfrowe i dyskowe starszych produkcji, o ile regularnie aktualizujemy system operacyjny konsoli. Funkcję ogłoszono na targach E3 w ubiegłym roku, a od tego czasu liczba dostępnych tytułów stale rośnie.

Cyfrowe gry przypisane do naszego konta znajdziemy na liście tytułów dostępnych do pobrania, a te na płytach wystarczy włożyć do napędu - ale i tak trzeba je ściągnąć z Xbox Live. To ograniczenie wynika z faktu, że na Xbox One wymagane są specjalne, zmodyfikowane pliki.

Microsoft nie podał szczegółów na temat problemów związanych z wydaniami wielopłytowymi, ale można spekulować, że kłopot polegał na kontroli danych.

Dzięki temu liczba wspieranych tytułów może zostać rozbudowana o pewne istotne pozycje, jak Mass Effect 2 i 3, a także Dead Space 2, Final Fantasy 13 czy Lost Odyssey. Wygląda jednak na to, że pierwsze na liście będzie Call of Duty: Black Ops - dostępne już dzisiaj.

Read this next