Skip to main content

Jeden z głównych twórców Call of Duty po 18 latach opuszcza Activision

Odpowiadał za projekt serii Black Ops.

David Vonderhaar - wieloletni reżyser projektu w grach z serii Call of Duty - ogłosił, że po osiemnastu latach opuszcza studio Treyarch i Activision. Jak napisał w wiadomości opublikowanej w mediach społecznościowych, pozostaje w branży i pracuje aktualnie nad nowym, tajnym projektem. Deweloper najlepiej znany jest ze stworzenia serii Black Ops.

Dzisiaj chciałem poinformować, że opuszczam Activision i Treyarch po niesamowitych osiemnastu latach i ośmiu grach z serii Call of Duty. Jestem niezwykle wdzięczny moim współpracownikom z Treyarch za czas poświęcony na ulepszanie naszej sztuki, że nigdy nie osiedliśmy na laurach i zawsze zastanawialiśmy się, jak poprawiać projekty oraz jak wprowadzić je w życie” - napisał Vonderhaar w poście zauważonym przez serwis Charlie Intel.

Dziękuję społeczności Call of Duty za ich pasję i entuzjazm. Ta energia często napędzała determinację zarówno całego studia, jak i pojedynczych osób. Zawsze będę wdzięczny za możliwość za możliwość interakcji z wieloma z was, zarówno online, jak i osobiście. Ta energia jest ogromną częścią mnie” - kontynuuje.

Na koniec deweloper dodał, że obecnie pracuje nad nowym projektem, o którym nie może jeszcze rozmawiać. Vonderhaar dołączył do studia Treyarch podczas prac nad Call of Duty 2: Big Red One, wydanym na PlayStation 2, Nintendo Gamecube i pierwszego Xboxa, gdzie odpowiadał za rozwój gry wieloosobowej. Później został awansowany na stanowisko głównego projektanta trybu multiplayer w Call of Duty 3 oraz Call of Duty: World at War.

Kolejnym krokiem w jego karierze było objęcie stanowiska dyrektora projektu wszystkich odsłon z bardzo lubianej podserii Black Ops. Nie pracował co prawda przy Call of Duty Advanced Warfare, ale został wymieniony w napisach końcowych ze specjalnym podziękowaniem. Ostatnią grą z cyklu, przy której pracował, było Call of Duty Warzone.

Zobacz także