Skip to main content

Już milion graczy wróciło do pierwszego Call of Duty Black Ops na Xboksach

Niezły wynik jak na grę z 2010 roku.

Kto by pomyślał, że jedną z najpopularniejszych gier tego lata będzie strzelanka sprzed 13 lat... Call of Duty: Black Ops odżyło, a graczy przybywa lawinowo, a inne tytuły z tej serii wskoczyły na szczyt listy popularności na Xboksach.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że dzięki naprawieniu matchmakingu w starszych odsłonach Call of Duty z Xbox360 wiekowe już produkcje zyskały druga młodość i już wczoraj liczby robiły wrażenie - w pewnej chwili w Balck Ops można było spotkać 124 tysiące osób. Niesamowity wynik jak na grę, która zadebiutowała w listopadzie 2010 roku na konsolach siódmej generacji.

Jesli jednak poprzedni wynik robił na was wrażenie, to co powiecie na to, że od czasu publikacji poprzedniej wiadomości liczba aktywnych graczy Call of Duty: Black Ops przekroczyła 1,1 miliona? Mówimy tu o poniekąd o jednej platformie, ponieważ podane liczby dotyczą wyłącznie konsol Microsoftu.

To nie koniec rekordów, ponieważ tryby online wróciły także do pozostałych odsłon Call of Duty wydanych na Xbox360 (i dostępnych na Xbox One oraz Xbox Series X/S dzięki kompatybilności wstecznej). Dzięki ożywionemu multiplayerowi, gry Activision zajęły pierwszych 5 miejsc na liście najlepiej sprzedających się gier w sklepie Xbox. W USA dominuje Black Ops 2, a w Wielkiej Brytanii - Modern Warfare 2.

Co więcej, wiemy już, czyja to sprawka - jeśli wierzyć źródłom, które podobno blisko związane są z Activision, to Microsoft wyszedł z inicjatywą naprawy serwerów starszych części Call of Duty (oraz kilku innych produkcji), prawdopodobnie w związku z przejęciem wspomnianej firmy, a więc i praw do popularnej serii strzelanek.

Read this next