Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - jak pobrać i zainstalować mody

Modyfikowanie gry.

Olbrzymią zaletą gry Wolcen na tle konkurencji takiej jak Diablo 3 czy Path of Exile jest fakt, iż gra posiada tryb rozgrywki offline, gdzie postać gracza przechowywana jest na jego własnym komputerze. Umożliwia to proste instalowanie najróżniejszych modyfikacji, które pozwalają w dużym stopniu zmienić rozgrywkę.

Mimo faktu, iż premiera gry miała miejsce niedawno, modyfikacji pojawiło się już przynajmniej kilkanaście. Od poprawek do grafiki - głównie oświetlenia - przez najróżniejsze dziwactwa pokroju strzelania z dwóch łuków jednocześnie. Instalacja modyfikacji jest prosta - w niniejszym rozdziale podpowiadamy, jak tego dokonać.

W pierwszej kolejności udać należy się na stronę Nexus Mods - jest to najpopularniejsza tego typu strona w sieci. Teraz kliknąć należy na przycisk Mods (1), by rozwinąć listę i wybrać zakładkę Top files (2) - uzyskamy w ten sposób listę najpopularniejszych (a przez to na ogół najlepszych) modów do gry.

Teraz wystarczy tylko przejrzeć listę dostępnych modyfikacji i wybrać te, które najbardziej nam się podobają. Na stronie danej modyfikacji wejść trzeba w zakładkę Files (3), a następnie kliknąć przycisk Manual Download (4) przy pliku znajdującym się na górze listy - oznacza to, iż jest to najbardziej aktualna wersja. Do pobrania pliku może być konieczna rejestracja na stronie.

Pobrane na dysk archiwum należy wypakować do dowolnej lokalizacji, a znajdujący się wewnątrz folderu Umbra wrzucić do następującej lokalizacji: Steam\steamapps\common\Wolcen\Game (5). Po wszystkim wystarczy uruchomić grę - pamiętaj, by zrobić to w trybie offline!

Warto przed każdą modyfikacją gry zrobić sobie kopię zapasową postaci - niektóre pliki mogą nie być kompatybilne i mogą po prostu spowodować uszkodzenia, przez co nie będziesz w stanie więcej korzystać z postaci. Więcej na ten temat znajdziesz w rozdziale tryb offline: jak bezpiecznie grać.

Następnie: Wolcen - Wrota Przeznaczenia: czym są i jak z nich korzystać

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - czym jest Czempion Stormfall

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły