Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Windward - generowane losowo przygody kapitana statku

Połączenie Pirates! i Diablo.

Zręcznościowa gra opowiadająca o przygodach kapitana statku na losowo generowanych morzach - Windward - ukaże się 12 maja w pełnej wersji na PC, Maca i Linux, wychodząc z programu Early Access na Steamie.

Windward to dzieło jednego człowieka

Produkcja łączy pomysły Sid Meier's Pirates! i Diablo. Wcielamy się w dowódcę okrętu żeglującego po proceduralnie generowanych akwenach.

Twórca ze studia Tasharen Entertainment oferuje swobodę rozgrywki - pacyfiści mogą postawić na dyplomację, handel i zbieractwo, a ci bardziej agresywni gracze wcielą się w rolę piratów.

Podczas przygody ulepszymy posiadaną jednostkę, rozbudowując trzy drzewka „umiejętności” - defensywne, wsparcia i ofensywne. Ostatecznie nasz statek zamieni się w zwinny szkuner lub potężny galeon.

Deweloper zadbał także o tryb kooperacji, umożliwiający wspólną zabawę ze znajomymi. Cena na Steamie wynosi obecnie 15 euro (ok. 60 zł) lub 42 euro (ok. 170 zł) za czteropak.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze