Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Windows 7 bez wsparcia dla DirectX 12

AKTUALIZACJA: Oświadczenie przedstawicieli AMD.

Aktualizacja: AMD wystosowało oficjalne oświadczenie w sprawie wypowiedzi Richarda Huddy'ego odpowiedzialnego w firmie za technologie związane z grami.

„Richard Huddy nie mówił w imieniu firmy Microsoft, a jego przemyślenia dotyczące planów Microsoft względem systemu Windows 7 i jego wsparcia były wyłącznie niefortunną i niewiążącą wypowiedzią” - informuje AMD.

„Richard nie ma pełnej wiedzy o planach i kamieniach milowych projektów Windows i DirectX. Firma AMD pragnie zapewnić, że Microsoft jest jej kluczowym, strategicznym partnerem, z którym nieustannie współpracuje opracowując nowe DirectX 12.”

*

Oryginalna wiadomość: Richard Huddy z AMD podczas prezentacji na PDXLAN zdradził, że DirectX 12 nie będzie dostępne na komputerach z systemem operacyjnym Windows 7 - informuje PC Gamer.

Z DirectX 12 skorzystają między innymi twórcy The Division

Głównym usprawnieniem i najważniejszą funkcją DirectX 12 ma być lepsza współpraca z procesorami wielordzeniowymi i odciążenie ich, co usprawni działanie gier. Podobne założenia przyświecają technologii Mantle od AMD.

Nowa technologia Nvidii ma zadebiutować w drugiej połowie 2015 roku - razem z systemem Windows 10.

Według danych Steam, ponad 47 procent użytkowników tej platformy posiada komputer z systemem Windows 7 w wersji 64-bit. Windows 8.1 posiada jedna piąta graczy.

Microsoft zapowiedział wiosną, że od stycznia 2015 roku ograniczy wsparcie dla Windows 7.

Tagi

Komentarze