Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Windows 11 coraz popularniejszy

Liczba użytkowników wrosła dwukrotnie od listopada.

Windows 11 zdobywa coraz większą popularność. Nadal daleko mu do Windowsa 10, lecz liczba użytkowników nowej wersji w ostatnich dwóch miesiącach uległa podwojeniu.

Jak informuje serwis Beta News, analizy pod koniec listopada dawały Windowsowi 11 udział w rynku na poziomie 8,6 procent. Nowe zestawienie pokazuje już, że oprogramowanie jest na 16,1 proc. badanych urządzeń. Są też wersje testowe, a więc kolejne 0,4 procenta.

Zestawienie popularności. Źródło: AdDuplex.

Warto pamiętać, że twórcy zestawienia - AdDuplex - badają 60 tysięcy komputerów, ale tylko z Windowsami 10 oraz 11. Dlatego też udział starszych systemów pozostaje tajemnicą, ale wiemy na przykład, że najpopularniejszą odsłoną „dziesiątki” jest 21H1.

Microsoft najwyraźniej przeprowadził sporą falę aktualizacji, ponieważ wersja 21H1 niemal potroiła liczbę użytkowników w analogicznym okresie od końca listopada.

Windows 11 zadebiutował w październiku, jeszcze przed premierą wywołując ogromne zamieszanie przez wymagania sprzętowe. Jak jednak widać, sytuacja uspokoiła się wraz z upływem czasu i nowy system zdobywa coraz większą popularność.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze