Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Berlinie otworzono wystawę poświęconą wątkom LGBTQ w grach

Rainbow Arcade.

W ubiegłym miesiącu berlińskie muzeum Schwules, które zajmuje się historią społeczności LGBTQ, otworzyło Rainbow Arcade - wystawę poświęconą wątkom homoseksualnym w grach.

Zwiedzający mogą zobaczyć szereg materiałów związanych ze wspomnianą tematyką z ostatnich 30 lat. Przygotowano między innymi grafiki, gadżety oraz wideo wywiady z deweloperami (dzięki, GamesIndustry).

Wśród eksponatów jest także Caper in the Castro - pierwsza gra, która otwarcie koncentrowała się na LGBTQ. Produkcja z 1989 roku jest przygodówką, w której gracze kierują homoseksualną panią detektyw starającą się odnaleźć przyjaciółkę.

Caper in Castro to pierwsza gra z homoseksualną bohaterką

„Motywem przewodnim wystawy jest znaczący fakt, że wirtualna rozrywka stała się naturalną częścią współczesnej kultury, ale każdy nowy tytuł, który nie przedstawia społeczności LGBTQ w negatywnym świetle, uznawany jest za przełomowy lub obraźliwy” - napisali przedstawiciele muzeum w oświadczeniu.

Omawiana tematyka coraz częściej pojawia się w grach. Przykładowo osobą homoseksualną jest Ellie, czyli główna bohaterka powstającego The Last of Us 2, a także dwie postacie ze strzelanki Overwatch - Tracer i Soldier 76.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze