Skip to main content

W Avowed zagramy także w trzeciej osobie. Opublikowano spory gameplay

Mile widziana opcja.

Studio Obsidian przygotowało nowy materiał wideo na temat Avowed, oferując 27-minut informacji na temat projektu i sporo fragmentów rozgrywki.

Reżyserka Carrie Patel pojawiła się bowiem w programie rozszerzającym transmisję Xbox Showcase. Dowiedzieliśmy się między innymi, że zagramy nie tylko w perspektywie pierwszej, ale i trzeciej osoby.

- Wiele oglądanych dziś materiałów jest w pierwszej osobie, ale mamy też opcję trzeciej osoby dla graczy, którzy preferują taką rozgrywkę - powiedziała. Później to samo powtórzono w serwisie X, choć brakuje zapewne konkretnych ujęć z rozgrywki, które prezentowałyby taką kamerę.

Zobacz na YouTube

„No i sprzedane. Świetnie to widzieć. W pełni popieram” - komentuje jeden z podekscytowanych graczy. TPP może stanowić pewną niespodziankę, ponieważ Obsidian w swoim poprzednim tytule - The Outer Worlds - oferowały tylko widok z oczu postaci.

Co więcej, zasłużone studio nie od dzisiaj tworzy raczej mniejsze produkcje o skromniejszych budżetach, a przygotowanie całkiem odrębnej perspektywy wymaga przecież mnóstwa pracy, głównie w sferze animacji.

Ta sama Patel w lutym teg roku właśnie budżetem i mocami przerobowymi tłumaczyła inne ograniczenia projektowe, takie jak fakt, że w grze zabraknie romansów, a kampanię przejdziemy wyłącznie jako człowiek lub elf, choć uniwersum Pillars of Eternity oferuje znacznie więcej ras.

- Oczywiście nie jest tak, że żadnej z tych kwestii nie da się rozwiązać, ale podczas prac deweloperskich zawsze trzeba dokonywać wyborów i wybierać priorytety - mówiła wtedy.

Read this next