Skip to main content

Ujawniono datę premiery Avowed. Twórcy gry pośpieszyli się z publikacją

Zagramy w tym roku.

W Avowed zagramy najwyraźniej jesienią obecnego roku. Podczas wczorajszego pokazu Xbox Showcase oficjalnej daty nie podano, lecz ta pojawiła się - na krótko - na oficjalnym blogu odpowiedzialnego za prace studia Obsidian.

Szczegół zniknął tak szybko, jak się pojawił, lecz opis przez krótką chwilę wyjaśniał, że produkcja zadebiutuje 12 listopada obecnego roku. Detale można jeszcze znaleźć w sieci, jeśli wejdziemy na stronę zarchiwizowaną przez serwis Archive.org.

Obecnie datę już usunięto. „Ostatnie kilka miesięcy w Obsidian Entertainment upłynęło w bardzo szybkim tempie i w podekscytowaniu” - czytamy w opisie, co może zapewne tłumaczyć tę „drobną” pomyłkę.

Zobacz na YouTube

Nie jest obecnie jasne, dlaczego daty nie pokazano na Xbox Showcase. Być może Microsoft nie chciał, by „utonęła” w zalewie innych informacji - podobny argument można zastosować także w przypadku Indiana Jones and the Great Circle. Ten tytuł także jest planowany na obecny rok, lecz na pokazie nie dostał terminu debiutu.

Oficjalnie nadal nie wiemy więc, kiedy Avowed może się ukazać, lecz - jeśli mamy strzelać - będzie to zapewne 12 listopada obecnego roku. Gra zmierza na PC i Xbox Series X/S.

Akcja gry rozgrywa się w uniwersum Pillars of Eternity, a więc także dzieła studia Obsidian Entertainment. Założenia rozgrywki są już jednak zupełnie inne, ponieważ otrzymujemy przygodę w perspektywie pierwszej osoby i w otwartym świecie, kojarzącą się bardziej ze Skyrimem niż z Baldur's Gate.

Zobacz także