Skip to main content

Nowy zwiastun Avowed przybliża fabułę gry. Jest też rzut oka na rozgrywkę

Wciąż bez daty premiery.

Avowed to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji RPG tego roku, więc nie dziwi fakt, że gra zagościła na imprezie Xbox Games Showcase. Twórcy przygotowali krótki zwiastun, w którym przybliżyli fabułę gry.

Naszą przygodę w Avowed rozpoczniemy w portowym mieście Paradis. Jak się okazuje, okolice mieściny nęka tajemnicza choroba, atakująca zarówno florę i faunę, jak i ludzi. Choroba najpierw odbiera ofierze rozum, a finalnie zmienia ją w otoczone grzybami groteskowe monstrum - prawie jak w The Last of Us.

Naturalnie pada więc decyzja, że plagę należy powstrzymać. Zadaniem protagonisty jest odnalezienie źródła zła, ale na szczęście nie będzie w tym zadaniu osamotniony. Po drodze zbierzemy kilku towarzyszy, którzy bezinteresowanie - lub i nie - pomogą nam na szlaku.

Zobacz na YouTube

W podróży pomoże ci czwórka kompanów, w tym Giatta. To błyskotliwa i otwarta animantka, która bada energię duszy, ale jej praca wzbudza podejrzenia i gniew” - czytamy w opisie materiału. „Podobnie jak ty, ona także desperacko poszukuje rozwiązania problemu plagi. Jest niezbędnym sojusznikiem, który pomoże ci zrozumieć unikalny, metafizyczny ekosystem krainy Living Lands”.

Podczas prezentacji nie ujawniono niestety konkretnej daty premiery. Potwierdzono jedynie, że Avowed zadebiutuje na PC i konsolach Xbox Series X/S w tym roku. Akcja gry rozgrywa się w uniwersum Pillars of Eternity, a więc także dzieła studia Obsidian Entertainment.

Zobacz także