Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Gry, w które nigdy nie zagramy

Najciekawsze skasowane produkcje.

Czasami zdarza się, że prace nad grą zostają zawieszone. Twórcy stwierdzają, że ich produkt jest już w takim stanie, że nic z niego nie będzie. Dzieje się to z różnych powodów: nieporozumienie w zespole, brak środków finansowych czy długi czas produkcji.

Dużo gier ląduje w dzisiejszych czasach w koszu. Niektóre tytuły zostają wydane mimo tych kłopotów i wiemy doskonale, że nie zawsze kończy się to dobrze, jak w przypadku Aliens: Colonial Marines, czy Duke Nukem Forever. Istnieją jednak gry, które zapowiadały się niesamowicie interesująco, ale nie zostały dokończone.

Pamiętacie P.T.? Był to stosunkowo niedługi pierwszoosobowy horror, który po rozwiązaniu ostatniej zagadki okazywał się być grywalną zapowiedzią Silent Hills. Fani byli wniebowzięci i nie ma się co dziwić - to jeden z ciekawszych horrorów ostatnich lat. Twórcy nie skupili się w nim bowiem na popularnych „straszakach”, a wyraźnie dążyli do tego, by gracz czuł nieustanny niepokój.

Osiągnięto to ciekawym pomysłem, dźwiękiem i gęstym klimatem grozy. Smutną wiadomością było anulowanie prac nad grą spowodowane nieporozumieniami Hideo Kojimy z Konami. Trudno nie wyobrażać sobie, jak doskonałym horrorem byłoby Silent Hills, gdyby powieliło i udoskonaliło techniki psychologicznego terroru zaprezentowane przez P.T.

Powyższy przykład jest specyficzny, bo nie zdążyliśmy nawet zobaczyć fragmentu właściwej gry. W większości przypadków jakieś materiały jednak istnieją i można się przyjrzeć, jak gry, które zostały wyrzucone do kosza, miały ostatecznie wyglądać.

Tak właśnie jest w przypadku Eight Days. Mimo, że nie był to projekt Rockstara, fragmenty rozgrywki z tego tytułu były swego czasu omylnie brane za materiały z GTA V przez wielu internautów. Pod wieloma względami miała to być gra rewolucyjna.

W zestawieniu znaleźć można też skasowanego Starcrafta, Warcrafta i kilka innych ciekawych projektów. Na wszystkie spogląda się z ciężkim sercem. Unikalne pomysły, ciekawy setting, czy niespotykane mechaniki wydawały się sprostać oczekiwaniom graczy, jednak nigdy nie będzie nam dane tego sprawdzić.

Komentarze