Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Gramy w Cuphead

Prawie jak Contra.

Cuphead jest już dostępne na Xbox One oraz PC (na Steamie i na platformie GOG). Zaczęliśmy testować tę wyjątkową grę i postanowiliśmy zaprezentować jej fragmenty w materiale wideo.

Pierwsze wrażenia budzą skojarzenia z kultową Contrą i grami typu bullet-hell. Z pewnością nie mamy do czynienia z tytułem, który można sklasyfikować po prostu jako platformówkę.

Co ważne, misje typowo platformowe - w których biegniemy w prawo i pokonujemy przeszkody - to zdecydowanie mniejsza część całej gry. Większość etapów to wielofazowe walki z bossami.

Fantastyczna oprawa wizualna - wzorowana na kreskówkach z lat 30. - to nie wszystko, bo rozgrywka też sprawia sporą satysfakcję. Jednocześnie stanowi duże wyzwanie. Dla mniej wytrwałych przygotowano tryb Simple, który możemy wybrać zanim rozpoczniemy każdy etap.

Twórcy bezbłędnie dopasowali także ścieżkę muzyczną oraz udźwiękowienie, dzięki czemu gra faktycznie brzmi jak stara animacja.

Grając na PC możemy używać nie tylko kontrolera od Xboksa. Testujemy wersję z GOG, która bez problemu wykrywa pada od PlayStation 4.

Komentarze