Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft w obecnej generacji wypłacił 1,2 miliarda dolarów niezależnym twórcom gier

W ramach programu ID@Xbox.

Microsoft ujawnił, że w ramach programu ID@Xbox niezależnym deweloperom wypłacił dotychczas łącznie 1,2 miliarda dolarów.

Informację przekazał szef wspomnianej inicjatywy - Chris Charla - w rozmowie z australijskim wydaniem Kotaku. W rozmowie opowiedział o korzyściach finansowych dla twórców uczestniczących w projekcie.

- W tej generacji wypłaciliśmy ponad 1,2 miliarda dolarów niezależnym deweloperom za gry, które ukazały się w ramach programu ID. To wielka szansa zarówno pod względem komercyjnym, jak i artystycznym - przekonuje.

Cuphead jest jedną z najbardziej znanych gier z ID@Xbox

Charla nie ujawnił jednak, ile otrzymały poszczególne zespoły biorące udział w inicjatywie. Warto zaznaczyć, że do tej pory w ramach projektu wydano ponad tysiąc produkcji, więc wymieniona kwota jest dzielona pomiędzy ich autorów.

ID@Xbox to uruchomiony w 2014 roku przez Microsoft program, którego celem jest wspieranie niezależnych deweloperów. Koncern pomaga twórcom między innymi w przenoszeniu gier na konsole Xbox.

Microsoft wsparł też twórców Inside

Wśród najsłynniejszych tytułów, które ukazały się w ramach inicjatywy, jest okraszone kreskówkową grafiką platformowe Cuphead. Inne pozycje to na przykład Inside, Stardew Valley, Celeste i Overcooked 2.

Źródło: Kotaku

Następnie: Monster Hunter World: Iceborne - premiera dodatku 9 stycznia 2020 roku na PC

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze