Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Vicarious Visions wchłonięte przez Blizzard. Nieoficjalnie: tworzy remake Diablo 2

Doniesienia Bloomberga.
  • Vicarious Vision jest od teraz częścią Blizzarda
  • Według nieoficjalnych informacji, studio pracuje nad odświeżonym Diablo 2

Activision ogłosiło, że studio Vicarious Visions - twórcy remasterów gier o przygodach Crasha i dwóch części Tony Hawk's Pro Skater - stało się częścią Blizzarda. Serwis Bloomberg twierdzi, że zespół pracuje nad remakiem Diablo 2.

Wspomniana ekipa, która obecnie składa się z ponad 200 deweloperów, jest jednym z oddziałów firmy znanej między innymi z World of Warcraft i cyklu StarCraft. Stosowne zmiany już wprowadzono.

Activision przyznało, że Vicarious Visions już „od jakiego czasu” współpracuje z Blizzardem. Szczegółów nie ujawniono, ale Jason Schreier z Bloomberga - jedna z najlepiej poinformowanych osób w branży - twierdzi, że studio przygotowuje remake Diablo 2.

Według źródeł dziennikarzy, prace nad produkcją, która najprawdopodobniej otrzyma podtytuł Resurrected, nadzoruje tak zwany zespół numer 4, czyli rozwijający obecnie Diablo 4.

Informatorzy Schreiera przekonują, że początkowo za odświeżoną wersję drugiej odsłony cyklu o Diable odpowiedzialny miał być zespół numer 1 - autorzy remastera Warcrafta 3, a także gier Heroes of the Storm i StarCraft 2. Szefostwo Blizzarda podobno nie było zadowolone z efektów i przekazało pieczę nad projektem innej ekipie, której pomaga właśnie Vicarious Visions.

To są oczywiście niepotwierdzone informacje, ale doniesienia o rzekomym remake'u Diablo 2 pojawiły się już kilka miesięcy temu, a można założyć, że wieści Bloomberga opierają się na wiarygodniejszych źródłach.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze