Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - Agent: Viper

Kontrola pola walki za pomocą chemikaliów.

Agentka Viper w grze Valorant specjalizuje się w wykorzystaniu trucizn i chemikaliów, by zadawać obrażenia i kontrolować pole walki. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy sposób działania jej zdolności, a także prezentujemy porady dotyczące rozgrywki tym bohaterem.


Umiejętności specjalne Viper

Jak zostało już wspomniane, wszystkie zdolności specjalne Viper związane są z efektem zatrucia, by zadawać obrażenia, chwilowo zmniejszać punkty zdrowia, jak i ograniczać widoczność. Viper ma dostęp do następujących umiejętności:

  • C: Jadowite ukąszenie (1)- za pomocą tej zdolności wystrzelisz kanister z trucizną, który odbije się od ściany i w momencie kontaktu z podłożem wybuchnie, tworząc plamę trucizny. Wszyscy agenci, którzy wejdą na truciznę, będą otrzymywać obrażenia.
  • Q: Toksyczna chmura (2) - zdolność ta pozwoli ci ustawić na ziemi toksyczny emiter. Ponowne aktywowanie zdolności sprawi, iż emiter zacznie wypuszczać trującą chmurę - agenci przebywający wewnątrz gazu będą tracić punkty zdrowia, aż do 1 punktu. Po opuszczeniu chmury zdrowie postaci wróci do poprzedniej wartości.
  • E: Toksyczna zasłona (3) - dzięki tej zdolności rozstawisz toksyczne emitery w linii prostej. Ponowna aktywacja zdolności stworzy ścianę trującego gazu, która będzie ograniczać widoczność i zmniejszać punkty zdrowia pobliskich agentów. Jak w przypadku toksycznej chmury, zdrowie agentów wróci do normy, gdy opuszczą oni gazową chmurę.
  • X: Gniazdo żmij (4) - za sprawą tej zdolności ostatecznej stworzysz olbrzymią chmurę gazu dookoła wskazanego punktu. Chmura ogranicza widoczność i zmniejsza punkty zdrowia agentów wewnątrz niej. Tak jak w przypadku toksycznej chmury i toksycznej zasłony, zdrowie agentów zregeneruje się w momencie wyjścia z chmury.

Warto zaznaczyć, że ze zdolnościami Toksyczna chmura i Toksyczna zasłona związana jest mechanika paliwa. Utrzymywanie chmury gazu z tych zdolności zużywa paliwo (5), którego wskaźnik widoczny jest nad paskiem zdolności. Gdy paliwo spadnie do 0, zdolności te automatycznie się wyłączą. Paliwo odnawia się wtedy, gdy nie jest aktywna żadna z tych dwóch zdolności.


Rozgrywka i porady

Rozgrywka agentką Viper powinna być oparta o skuteczne wykorzystanie jej zdolności, by zadawać obrażenia i zmniejszać widoczność wrogów. Jeśli chcesz grać tą postacią, zapoznaj się z następującymi poradami:

  • Zdolności Toksyczna chmura i Toksyczna zasłona możesz wyłączać i włączać. Rozstaw je w kluczowych dla danego miejsca punktach i czekaj do odpowiedniego momentu, by je aktywować. Jeśli z kolei trująca chmura nie jest potrzebna, warto je wyłączyć i zregenerować paliwo.
  • Stale monitoruj poziom paliwa. To dzięki niemu jesteś w stanie korzystać z zdolności Toksyczna zasłona i Toksyczna chmura, staraj się więc pilnować, by zasób ten nie wyczerpał się w najgorszym możliwym momencie.
  • Pamiętaj, że twoje zdolności wpływają także na sojuszników. Rozstawienie trującej chmury czy kałuży toksyn w kluczowym przejściu może dotkliwie zranić twoich sojuszników, zmniejszając waszą szansę na wygraną.
  • Trująca strefa z Gniazda żmij to świetny sposób na zabezpieczenie podłożonej bomby. Nie dość, że zdolność zadaje obrażenia innym agentom (ale nie tobie), to jeszcze znacząco ogranicza widoczność. Wrogowie chcący rozbroić bombę będą musieli wejść w trującą strefę, a każda sekunda wewnątrz sprawi, iż będą słabsi - wykorzystaj to, by ich wyeliminować.

Następnie: Valorant - skórki i przywieszki, zmiana wyglądu broni

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - Agent: Raze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze