Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - Agent: Raze

Granaty, wyrzutnie rakiet i wybuchowe roboty.

Agentkę Raze w grze Valorant cechuje niemalże całkowite nastawienie na ofensywną rozgrywkę. Wszystkie jej zdolności wywołują obrażenia, wymuszając bardzo agresywny styl gry. W tym rozdziale opisujemy zdolności Raze, jak i sposób rozgrywki tą agentką.


Umiejętności specjalne Raze

Jak zostało wspomniane, wszystkie zdolności Raze skupiają się wokół zadawania obrażeń, oferują także pewną dozę mobilności i pozwalają skutecznie kontrować ruchy wrogów. Raze ma dostęp do następujących umiejętności:

  • C: Bum Bot (1) - zdolność ta pozwoli ci wypuścić robota, który powędruje w linii prostej, odbijając się od napotkanych przeszkód. W momencie wykrycia wroga rozpocznie szarżę w jego kierunku i zdetonuje się, gdy dojdzie odpowiednio blisko. Wrogowie mogą zniszczyć bota, zanim do nich dotrze, przez co nie spowoduje żadnych obrażeń.
  • Q: Bombowa paka (2)- zdolność pozwoli ci rozstawić ładunek wybuchowy, który po krótkiej chwili zostanie zdetonowany, zadając pobliskim wrogom obrażenia. Dodatkowo, wybuch powoduje odrzucenie wszystkich agentów, także samej Raze (która jednak nie otrzymuje z tego tytułu obrażeń). Ładunek możesz zdetonować ręcznie poprzez ponowną aktywację zdolności.
  • E: Farbujący granat (3) - dzięki tej zdolności rzucisz granat kasetowy. W momencie eksplozji granat rozszczepi się na kilka mniejszych ładunków, które po chwili również wybuchną. Lewym przyciskiem myszy rzucisz granat na znaczną odległość, prawym na krótszy dystans.
  • X: Gwóźdź programu (4) - zdolność ostateczna Raze pozwoli ci wystrzelić potężną rakietę, która spowoduje sporej wielkości wybuch, zadając przy tym olbrzymie obrażenia.

Rozgrywka i porady

Raze należy do grupy Szturmowców, świetnie więc sprawdza się w roli agentki zadającej obrażenia i nastawionej na bardzo agresywny styl rozgrywki. Jeśli jesteś zainteresowany grą tą agentką, zapoznaj się z tymi poradami:

  • Bum Bot to świetne narzędzie do kontrolowania pola walki. Dzięki niemu wykurzysz wroga zza osłony, świetnie spisze się także podczas obrony, by, na przykład, zatrzymać szarżę drugiej drużyny.
  • Wszystkie zdolności Raze są w stanie natychmiast wyeliminować wroga.Wymaga to bezpośredniego trafienia, jednak jest jak najbardziej możliwe - a nawet zwykłe draśnięcie pozbawi przeciwnika sporej części punktów zdrowia.
  • Używaj Bombowej paki do zapewnienia sobie dodatkowej mobilności. Możesz zdetonować ją pod swoimi nogami by wyskoczyć na normalnie niedostępną półkę bądź pudła, możesz także wykorzystać ją do uniknięcia zdolności wrogiego agenta.
  • Korzystaj ze zdolności z rozwagą. Zdolności Farbujący granat i Gwóźdź programu są w stanie ranić zarówno wrogów, jak i ciebie i twoich sojuszników. Patrz więc, gdzie rzucasz granaty i posyłasz śmiercionośne rakiety.

Jeśli lubisz bardzo agresywną, nastawioną na ofensywę rozgrywkę, a przy tym ciepło wspominasz rocket jumpy z serii gier Quake, Raze będzie idealną agentką dla ciebie.

Następnie: Valorant - mapa: Bind

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - Agent: Cypher

Komentarze