Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - zapisanie gry: jak zapisać rozgrywkę

Kiedy gra jest zapisywana, wymuszanie zapisu.

By odblokować wszystkie surowce, obiekty i przedmioty w Valheim i finalnie pokonać wszystkich bossów, spędzisz w grze przynajmniej kilkadziesiąt godzin. Oczywistym jest, że nie odbędzie się to za jednym posiedzeniem. W jaki sposób gra zapisuje rozgrywkę? Co robić i czego nie robić, by nie utracić progresu? Jak wymusić manualny zapis? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.


Na tej stronie:


Kiedy zapisywana jest gra

Zapis gry podzielić możemy na dwa rodzaje. Pierwszy z nich jest automatyczny i odbywa się raz dziennie. W tym wypadku na ekranie wyświetli się stosowna informacja o zapisaniu rozgrywki (1). Gra zachowana zostanie także wtedy, gdy wciśniesz klawisz ESC i wybierzesz opcję wylogowania (2) bądź wyjścia (3) - pierwsza przeniesie cię do menu, druga zamknie całkowicie Valheim.


Jak nie stracić progresu

Jeśli nie chcesz stracić ostatnich kilkunastu minut rozgrywki (od ostatniego automatycznego zapisu), nigdy nie zamykaj gry przy pomocy kombinacji klawiszy ALT+F4 (bądź z poziomu menedżera zadań). Tyczy się to także wyłączania komputera - nigdy tego nie rób zanim nie zamkniesz gry (poprzez wspomniane wcześniej wylogowanie bądź wyłączenie). W przeciwnym wypadku stracisz ostatnie postępy.


Manualny zapis gry

Jeśli z kolei chcesz zapisać rozgrywkę (np. po rozegraniu trudnego starcia z bossem), a jednocześnie nie chcesz opuszczać gry, możesz do tego celu wykorzystać kody konsoli. W tym celu otwórz konsolę za pomocą klawisza F5 i wpisz po prostu komendę „save” (bez cudzysłowu). Gra zostanie zapisana, co zostanie potwierdzone znanym ci napisem przy lewej krawędzi ekranu.

Następnie: Valheim jak zacząć, co robić na początku

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim seedy, kody map: jak importować i eksportować światy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze